Web Tasarım Web Site nedir ?

Herhangi bir kurumun kurumsal kimliğinin yansıtılması ve tanıtım faaliyetlerinin gerçekleşmesi amacı ile ulusal ve uluslararası ağ ortamında yayınlanan çevrimiçi sistemlere internet sitesi ve bu sitelerin oluşturulma sürecine web tasarımı adı verilir.

Metin, video, ses kaydı ya da fotoğraf gibi bütün işitsel ve resim araçları kullanarak oluşturulan parçalar internet sayfalarını, aynı sistem altındaki tüm internet sayfalarının bir araya gelmesi ile oluşan tüm de web sitesini oluşturur.
Firmalar İçin Kurumsal Siteler

Günümüzde internette hafife alınmayacak kadar çok zaman geçiren kişileri ve sanal dünyanın etkisini göz önünde bulunduran firmalar ciddi bir site web tasarımı ve tanıtım işlerine giriştiler.

Web Sitelerinde firmalar, ürünlerinin fiyat ve yöntem özellik bilgilerini, görsellerini, videolarını yayınlayabiliyor, verdikleri hizmetler hakkında potansiyel müşterilerini bilgilendirebiliyor, kendilerini rahat bir biçimde tanıtabiliyor ve potansiyel müşterilerine çok hızlı ulaşabiliyorlar.

Tanıtım aracı olarak kullanılmasının dışında web tasarımı sonucunda elde edilen internet sitelerinin bir diğer önemli artısı da firmalar içi internet üzerinde çevrimiçi mağaza gibi fonksiyon görebilmeleridir. Firmalar, ürünlerinin bütün bilgilerini buradan paylaşıp satış prosedürlerini gerçekleştirebiliyorlar.
Web Tasarımı Yaptırmanın Artıları ve Önemi

Web dizaynı yaptırmak ve sonucunda başarıya ulaşmak çok önemli. Sanal dünyada yerini almayanların sektörünün gerisinde kaldığı düşünülürse ilk olarak kurumsal vitrinlerinizin oluşturulmasında fayda var. Başarılı bir web tasarım hizmeti ile:

Firmaların aynı kentde bulunduğu müşteri ile ayrı kıtada bulunduğu müşteriye yakınlığı eşit seviyeye gelecek, coğrafi uzaklığın bir önemi kalmayacaktır.
Web Tasarımı yaptırmak firma için olumlu bir imaj oluşturacaktır.
Firmalar web tasarım yaptırarak yenilik ve gelişmelerini müşterilerine bildirebilecek, kampanyalarını paylaşabileceklerdir.
Basılı gereç biçiminde hazırlanan tanıtım araçlarından kurtularak tanıtım masraflarında ciddi bir maliyet düşüşü yaşayabileceklerdir.
7/24 açık olması yardımıyla e-ticaret çözümlemesi olan ve satış yapılan siteler gece gündüz para kazandırmaya devam edecektir.
E-Ticaret çözümleri ile satış rakamları fazlasıyla arttırıla bilir.
Arama motorlarında bulunabilecek ve müşteri kazanabileceklerdir.
Google’da birinci sayfada çıkarak sektör rekabetine ortak olabilecekler.
Güven aşılayacaklar.
Satış ve pazarlama gelirleri artacak.
Profesyonellik göstergesi olarak algılanır.
Başarıya giden yolda anahtar olur.

Emre YALÇIN tarafından

Emre YALÇIN 1982 Sivas ili Gemerek ilçesi doğumlu ilk öğretimi İstanbulda tamamladım...

1 yorum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir