Bir web site yaptırmayımı planlıyorsunuz ?

mersinn-web-tasarim-yazi-ic-resimBir internet sitesi yaptırmayı planlıyor ve uzun süredir araştırma yapıyor olabilirsiniz.

Paranızın kıymetini biliyor ve başım ileride ağrımasın diyorsan böyle bir araştırma içinde olmanız çok normal.

Bu sayfada neden bir internet sitesi sahibi olmanız gerektiğini ya da internet sitesinin faydalarını anlatan bir yazı okumayacaksınız. Eğer hala bu sorulara yanıt arıyorsanız daha bir internet sitesi sahibi olma zamanınız da gelmemiş demektir. Size bir araştırmadan bahsedelim.

Araştırmaya göre internet kullanıcıları ilk kez gördüğü bir internet sitesini gezip gezmeyeceğine psikolojik olarak internet sayfasını gördüğü ilk 5 saniye içerisinde karar veriyor. Yani ziyaretçiyi etkilemek için internet sayfanız açıldığı andan itibaren 5 saniyeniz var. Bu da demek oluyor ki büyük emeklerle, belki de reklamlar yaparak büyük masraflarla sayfanıza gelen ziyaretçiyi kaybediyor olabilirsiniz. Aslında bu durumu anlayabilmek için araştırmalara da bakmaya gerek yoktur.

Hepimizin, karşılaştığı kötü bir sayfada bu yargıya kapılıp sayfayı kapattığı olmuştur. Hâlbuki sayfayı inceleseniz aradığınızı bulduğunuzu fark edeceksiniz. Web sitesi ihtiyacının artması ile yöntem bilgisi çok yetersiz, internet dizayn ile ilgili çoğu konuya vakıf olmadığı halde internet dizayn yapan çoğu kişi ya da firma bulmanız mümkün. Size iyi yapılan bir sunu ile bu kişi ya da firmalarda kötü hizmet almanız da çok olası.

Fakat kötü hizmet aldığınızı internet dünyasında tecrübe sahibi olduğunuz zaman bilgi sahibi olursunuz. Geçen zaman sizin aleyhinize işlemiş olur.
Çok iyi hizmet veriyor, çok makul fiyatlara kaliteli ürünler pazarlıyor olabilirsiniz. Fakat müşterinizle hizmetinizi ya da ürününüzü buluşturamıyorsanız; hizmetinizin iyi, fiyatınızın makul olması pek önemli değildir.

Biz müşterilerimizle güvene dayalı, uzun vadeli ilişkiler kurmayı hedefliyoruz. Kendinizi internet ortamında en uygun şekilde ifade etmeniz için yardıma hazırız.

Emre YALÇIN tarafından

Emre YALÇIN 1982 Sivas ili Gemerek ilçesi doğumlu ilk öğretimi İstanbulda tamamladım...

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir